garaże blaszane drewno podobne

Garaże blaszane – 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Każdy właściciel samochodu chce mieć dostęp do odpowiedniego garażu, w którym możliwe będzie zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą oraz negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. A opcją, która wydaje się być najbardziej oczywista, są garaże blaszane, o których powstało wiele mitów. Odpowiadając Ci na najczęściej zadawane pytania pragniemy rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Zapraszamy!

Czy garaż blaszany jest wytrzymały i solidny?

To najczęściej zadawane pytanie, co nie powinno dziwić – każdy inwestor chce przeznaczyć swoje pieniądze na rozwiązanie trwałe i reprezentujące odpowiednio wysoką jakość. Garaże blaszane przez wiele osób traktowane są jako rozwiązanie budżetowe, które nie zapewni odpowiedniej ochrony przechowywanym pojazdom, co jest oczywiście nieprawdą. Tworzone są bowiem z wysokiej jakości blach stalowych, które nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zapewniają doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również niegroźne jest im działanie rdzy. Wynika to z tego, że blachy są cynkowane, a więc odpowiednio uodparniane na korozję.

Co więcej – producenci dbają też o stabilność rozwiązań, tworząc solidne konstrukcje oraz wytrzymałe dachy, odporne np. na zalegający na nich śnieg. Dzięki temu masz pewność, że blaszak będzie spełniać swoje zadanie na przestrzeni wielu lat i okaże się doskonałą inwestycją.

Czy mogą postawić na blaszaki, które będą eleganckie?

Drugi mit dotyczy wyglądu garaży tego typu. W 2020 roku coraz większa liczba producentów szczególnie dba o estetykę swoich rozwiązań. Dzięki temu możesz postawić na rozmaite kolory czy wzory (przetłoczenia) garażu, a także zdecydować się na oryginalne rozwiązania, takie jak blachy drewnopodobne, które imitując naturalne drewno, prezentują się naprawdę okazale. Dzięki temu garaze blaszane mogą stanowić znakomite uzupełnienie domowej posesji albo terenu firmowego, wpływając pozytywnie na jego estetykę.

Czy mogę dopasowywać garaże do własnych potrzeb?

Blaszane garaże są dostępne w bardzo wielu wariantach – 3 x 3 m, 4 x 5 m, a nawet 7 x 5 m, co sprawia, że posłużą Ci nie tylko do parkowania jednego, ale nawet dwóch czy trzech pojazdów. Mogą być wykorzystane również jako pomieszczenie gospodarcze. Co więcej – producenci, chcąc dopasować rozwiązanie do potrzeb klienta, oferują nawet różne typy bram, a także montaż drzwi czy okien. Wybór jest więc bardzo duży, co pozwoli Ci znaleźć garaż z blachy, który będzie w stu procentach odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Ile kosztuje garaż blaszak?

Wszystko zależy oczywiście od wybranego producenta, a także rozwiązań, na jakie się zdecydujesz. Najprostsze garaże metalowe to koszt rzędu kilkuset złotych, co jest kwotą bardzo niską i spełniającą oczekiwania nawet tych osób, które posiadają bardzo niewielki budżet. Warto przy tym dodać, że garaże blaszane są najtańszym rozwiązaniem na rynku – zapłacisz za nie nawet kilkakrotnie mniej niż za garaż murowany, co pozwoli Ci zyskać rozwiązanie trwałe i dostosowane do Twoich możliwości finansowych.

Warto również zaznaczyć, że chcąc postawić blaszak na swojej posesji, nie potrzeba pozwolenia na budowę – dzięki temu unikniesz dodatkowych formalności i oczywiście kosztów.

Czy warto zainwestować w garaż blaszany?

Jak najbardziej i na opcję tę decyduje się coraz większa liczba inwestorów, którym zależy na trwałości, funkcjonalności oraz estetyce produktu. Inwestując w garaż z blachy, możesz liczyć na:

  • ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne i negatywne działanie czynników zewnętrznych,
  • doskonałe zabezpieczenie pojazdów, również przed dostępem niepowołanych osób,
  • wysoką estetykę, która idealnie wpasuje się w teren posesji czy firmy,
  • ogromną różnorodność rozwiązań, które dostosujesz do własnych potrzeb,
  • prostotę montażu i brak konieczności załatwiania pozwolenia na budowę,
  • bardzo atrakcyjną cenę, która pozwoli Ci postawić garaż nawet pomimo ograniczonych funduszy.