garaze blaszane 3x5 ral 8017

Tani garaż blaszany – czy warto na niego postawić?

Jeżeli jesteś kierowcą i poszukujesz najlepszego rozwiązania, dzięki któremu będziesz mógł parkować samochód w odpowiednich warunkach, z pewnością jednym z tych, które bierzesz pod uwagę, jest tani garaż blaszany. I z całą pewnością masz również wiele wątpliwości, dlatego też postaramy się zaprezentować Ci tego typu rozwiązania od każdej strony – to pozwoli podjąć ostateczną decyzję i dokonać prawidłowego wyboru.

Garaż blaszany – najpopularniejszy wśród inwestorów

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że garaże blaszane to rozwiązania, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród inwestorów – zarówno tych prywatnych, jak również właścicieli firm. Z czego to wynika? Przede wszystkim z kosztów, jakie należy ponieść – okazuje się bowiem, że ceny blaszaków są o wiele niższe niż innych obiektów, przeznaczonych do przechowywania pojazdu, np. murowanych. Oszczędzisz więc wiele pieniędzy, płacąc często nawet kilka razy mniej! Jeżeli więc poszukujesz rozwiązania budżetowego, na które nie wydasz dużo – z całą pewnością garaże blaszane będą idealne.

Czy jednak tylko cena sprawia, że tego typu rozwiązania są tak chętnie wybierane przez inwestorów? Otóż nie! Wbrew niektórym, często błędnym opiniom, jakie można znaleźć w Internecie, blaszak oznacza niską jakość. W rzeczywistości natomiast to niezwykle solidny garaż, który będzie służył Ci na przestrzeni wielu lat, podobnie jak ten droższy, murowany. Wynika to przede wszystkim z dbałości o jakość stosowanych materiałów – producenci wykorzystują wysokogatunkową stal i tworzą blachy w oparciu o zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, jak ocynk – dzięki temu garaże blaszane są odporne zarówno na zewnętrzne czynniki atmosferyczne, jak również działanie rdzy.

Oczywiście ważna jest również stabilność konstrukcji, którą uzyskano dzięki odpowiednim, doskonale przemyślanym projektom, które np. zakładają montaż dachu o delikatnym kącie nachylenia, dzięki czemu nie będzie gromadzić się na nim śnieg, co również będzie miało ogromny wpływ na trwałość rozwiązania. Wszystko to sprawia, że garaż ocynkowany będzie bezpieczny dla Twojego samochodu i zapewni jego doskonałą ochronę, również przed niepowołanymi osobami.

Podstawa to różnorodność!

Możesz postawić na garaż blaszany 4 x 5 m, 3 x 3 m, 7 x 5 m i wiele innych – możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone, dzięki czemu masz pewność tego, że znajdziesz rozwiązanie w stu procentach dopasowane do własnych potrzeb. To jednak nie wszystko – wybierając garaże blaszane możesz również liczyć na indywidualnie zastosowane w nim rozwiązania – np. dowolny typ bramy (również otwierana automatycznie), obecność drzwi czy okien. Jeżeli chcesz, możesz nawet postawić wewnątrz ściankę działową, która wydzieli stanowiska samochodów albo pozwoli wyodrębnić Ci pomieszczenie gospodarcze!

Ilość opcji i możliwości jest więc bardzo duża, co okazuje się niezwykle korzystne dla każdego inwestora.

Co z tą estetyką?

W tym miejscu konieczne jest obalenie pewnego mitu, według którego garaże blaszane są mało estetyczne i nie są w stanie wkomponować się np. w otoczenie eleganckiej posesji. Być może tak było kiedyś, natomiast dzisiaj, dzięki możliwości korzystania z wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, garaż blaszany może być bardzo elegancki i doskonale komponować się z otoczeniem.

Możesz zainwestować bowiem nie tylko w proste, doskonale znane nam wszystkim konstrukcje, ale również te nieco bardziej oryginalne, w których użyto blachy drewnopodobne – stylizowane na naturalny wygląd drewna, na którym widoczne jest nawet usłojenie, prezentują się naprawdę wyjątkowo i do złudzenia przypominają konstrukcje wykonane z naturalnych materiałów. Dzięki temu można bezproblemowo stosować je na działkach i w każdym miejscu, gdzie inwestorowi zależy nie tylko na funkcjonalności i trwałości garażu, ale również jego wysokiej estetyce. Oczywiście jeżeli chcesz zapłacić mniej, możesz postawić na tradycyjny blaszak, który dzięki rozmaitym kolorom i ciekawemu wzornictwu, będzie także wizytówką Twojego domu czy terenu firmowego!