Garaże blaszane drewnopodobne – dlaczego są modne?

garaże blaszane drewno podobneW ciągu ostatnich lat obserwujemy znaczny wzrost pojazdów osobowych poruszających się po naszych ulicach. Już nie tylko znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest problemem, lecz również występuje deficyt miejsc garażowych. Koszt wybudowania garaży murowanych jest znaczny, a co za tym idzie poszukiwane są inne alternatywy. Jedną z nich, zdecydowanie najbardziej optymalną, są garaże blaszane, czyli tzw. blaszaki. Wielu osobom kojarzą się zapewne z mało estetycznymi blaszanymi bryłami stojącymi gdzieś na zaniedbanym podwórku. Otóż nic bardziej mylnego! W ostatnim czasie garaże blaszane przeszły swoistą metamorfozę i obecnie zachwycają swoim eleganckim i stylowym wyglądem. Ale nie tylko to sprawia, że w ostatnim czasie blaszaki stały się tak modne. Poniżej podpowiadamy czym sobie zasłużyły na tę, wciąż rosnącą, popularność.
Na początku zwróćmy uwagę jakie rodzaje blaszaków pojawiają się na rynku. Są to garaże blaszane:

  • ocynkowane
  • akrylowe – gdzie do wyboru mamy pokrycie w całej palecie RAL
  • drewnopodobne

Nowoczesność w drewnianym stylu

Garaże blaszane drewnopodobne stały się prawdziwym hitem. Przy solidnej i trwałej konstrukcji, funkcjonalności, niskim koszcie postawienia, garaże te oferują także modny i nowoczesny wygląd imitujący drewno. Niektórzy producenci starają się wiernie odwzorować ten materiał, stawiając na najmniejsze detale w postaci precyzyjnego rozmieszczenia słojów. Dzięki takiej staranności garaż prezentuje się naprawdę okazale. Natomiast ułożenie blachy na ścianach w poziomie dodaje całości elegancji. Co ważne – decydując się na garaż blaszany drewnopodobny wybieramy wygodę. Możemy cieszyć się pięknym, naturalnym wyglądem bez potrzeby martwienia się o inwestowanie w jakiekolwiek prace konserwatorskie.

Konstrukcja to podstawa

Blaszaki zwykle stawiane są betonowej wylewce, nie potrzebują fundamentu, dzięki czemu ich postawienie nie jest czasochłonne. Coraz częściej w rozwiązaniach konstrukcyjnych odchodzi się od ceowników lub kątowników zimno giętych kosztem profili zamkniętych. Takie profile są trwalsze i stabilniejsze, co sprawia, że blaszak z powodzeniem może służyć przez długie dziesięciolecia.

Indywidualność w każdym calu

Warto zwrócić uwagę, że przy wyborze garażu blaszanego drewnopodobnego możemy dopasować go do indywidualnych potrzeb i preferencji. Zaczynając od gabarytów – mamy tu pełną dowolność. W standardzie blaszaki występują w rozmiarze 3×5 m, ale na życzenia klienta mogą przybrać dowolne wielkości. W związku z tym do wyboru mamy garaże jedno bądź garaż blaszany dwustanowiskowy dwuspadowy. Taka sama dowolność obowiązuje przy wyborze dachu. W zależności od upodobań można wybrać dach jedno lub dwuspadowy. Ci, którzy cenią sobie wygodę wybiorą z pewnością bramę garażową uchylną, inni z kolei mogą postawić na tradycyjną bramę dwuskrzydłową. Kolorystyka garaży blaszanych drewnopodobnych również pozostawia pole do popisu. Do tych najczęściej wybieranych należą blaszaki w kolorze jasny orzech, złoty dąb, bądź też ciemny orzech. Wybór zależy głównie od miejsca posadowienia i odpowiedniego wkomponowania na wybranym terenie. Wszelkie te różnice w „wyposażeniu” wpływają na ceną, choć różnica nie jest znacząca i w dalszym ciągu dużo bardziej konkurencyjna w porównaniu z garażami murowanymi bądź drewnianymi.

Niekwestionowane atuty

Wśród zalet garaży blaszanych, które znacząco wpływają na ich popularność, należy wymienić:

  • niską cenę
  • szybkość wykonania i postawienia
  • nowoczesny i modny design
  • wygoda w użytkowaniu
  • możliwość przestawienia w inne miejsce
  • nowoczesne technologie produkcji
  • duże możliwości modyfikacji standardowych blaszaków