Przygotowanie terenu


Jeśli planują Państwo zakup garażu blaszanego należy pamiętać, iż termin ostatecznej realizacji zamówienia jest zależny nie tylko od nas – producenta superblaszaki (produkcja garaży blaszanych nie zajmie więcej niż dzień) ale również od prawidłowo przygotowanego terenu pod garaż blaszany.
W zależności od przyjętego przez Państwa wariantu na przygotowanie podłoża będzie trzeba poświęcić od godziny czasu (prefabrykaty lub ziemia) do kilku dni potrzebnych na wyschnięcie betonu (wylewka, fundament, stopy).

Zanim nasza ekipa będzie mogła zmontować garaż blaszak musicie Państwo mieć przygotowane w odpowiedni sposób podłoże.
Są to prace ziemne i/lub proste prace budowlane które można wykonać samemu bądź zlecić pracownikowi budowlanemu.
Opis możliwych wariantów znajdziecie Państwo poniżej.

  1. Wylewka betonowa
    wylewkabeton1  wylewkabeton2
    To najtrwalsze i najwygodniejsze podłoże pod garaż. Należy pamiętać aby wymiary wylewki były większe o min. 20 cm od wymiaru garażu, czyli przykładowo dla garażu blaszaka 4m x 6m przygotować należy wylewkę betonową o wymiarach minimum 4.2m x 6.2m.
     
  2. Fundament / ława
    fundament2  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    Aby skutecznie umocować garaż blaszany do podłoża można wylać jedynie fundament pod obrysem ścian. Garaż u dołu wykończony jest kątownikiem przez który w dowolnym miejscu można przykręcić garaż do ławy używając kotew pierścieniowych. Powierzchnię wewnątrz można zagęścić i wysypać tłuczniem.
     
  3. Słupy betonowe
    Garaż wsparty na cylindrycznych słupach  Punktowe podparcie blaszaka na słupach betonowych
    W sytuacji gdy zależy nam na czasie lub dysponujemy już utwardzonym podłożem po poprzednich budynkach dobrym rozwiązaniem są słupy betonowe, które mogą mieć przekrój kołowy lub prostokątny. Średnica / długość boku słupów wystarczająca do wsparcia garaży blaszanych to 20 cm. Słupy należy odlać na obrysie blaszaka w jego narożnikach oraz punktach środkowych dłuższych boków w razie większych lub nietypowych konstrukcji zalecamy kontakt z naszymi konsultantami.
     
  4. Prefabrykaty betonowe:
    Płyty ażurowe, bloczki, trelinki – są stosowane najczęściej w sytuacjach gdy miejsce postojowe istniało już wcześniej „pod chmurką” bez dodatkowego zabezpieczenia w postaci wiat czy garaży blaszanych. Również na takim podłożu można zamontować blaszak – klienci muszą jednak zadbać o umocowanie go tak, aby nie został przesunięty np przy mocnym wietrze. Istotna jest tutaj grubość betonowych elementów oraz ich waga. Zdecydowanie odradzamy stosowanie kostki brukowej – element ten jest zbyt kruchy i za lekki aby skutecznie przymocować blaszaki.